DUYURULAR

Yeni Hyundai Elantra, Tarzıyla Fark Yaratacak.

Modern ve sportif tasarım ögˆeleri genis¸ iç hacimle bulus¸uyor.

Hyundai SmartSense, genis¸ kapsamlı aktif ve pasif güvenlik teknolojileri öne çıkıyor.

1.6 litre MPi benzinli, 127 beygirlik motor ve 6 ileri otomatik s¸anzıman.

Satıs¸a sunuldugˆu 1990 yılından bu yana 11 milyondan fazla satıs¸ adeti.

Elantra’nın fiyatı, hurda indirimi de eklendigˆinde 108.500 TL’den bas¸lıyor.

Tüm zamanların en çok satılan Hyundai modellerinden biri olan Elantra, dünya genelinde en çok bilinen Hyundai modeli ve aynı zamanda markanın ürettigˆi ilk C segmenti otomobili olarak önemli bir s¸öhrete sahip. Bu önemli gücü arkasına alan Hyundai’nin Amerika ve Asya pazarlarında bas¸arıdan bas¸arıya kos¸tugˆu Elantra modeli, s¸imdi de altıncı neslinin makyajlı versiyonuyla ülkemizde de satıs¸a sunuluyor.

Bundan tam 29 yıl önce piyasaya sunularak sedan otomobil tutkunlarının ilgisini çeken Elantra, kelime anlamıyla Elan ve Tra’dan türetildi. Fransızca’da Tutku anlamına gelen Elan daha sonra Transport’tan türetilen Tra ile birles¸erek “Elantra” halini aldı.Aracın Kore pazarındaki adı olan “Avante” ise I·spanyolca “I·leri” anlamına geliyor. Tanıtıldıgˆı günden bu yana en fazla satılan Hyundai modeli haline gelen Elantra, 11 milyondan fazla satıs¸ gerçekles¸tirdi. Türk tüketicisiyle de aynı yıl bulus¸an otomobil, 50 binden fazla satıldı ve ülkemizde de Accent’ten sonra en bilinen model olarak hafızalara kazındı.

Ayrıca, tüm dünya genelinde bugüne kadar 250’den fazla ödülün de sahibi olan Elantra, birçok ülkede “Yılın Otomobili” de seçildi. Geçtigˆimiz yılın sonunda makyajlanarak daha dinamik ve daha sportif bir tasarıma kavus¸an Elantra, alıs¸ılmıs¸ın dıs¸ına çıkıyor. Yeni nesil basamaklı ızgara, aracı eskisinden daha genis¸ gösterirken, ayrıca üçgen formdaki geriye dogˆru uzayan LED farları ve aynı s¸ekilde çekik bir gözü andıran LED stoplarıyla da son derece ilgi çekici bir durus¸ sergiliyor.

Ayrıca, LED farların içerisine yerles¸tirilen gündüz farları da hem sürüs¸ güvenligˆi hem de tasarım anlamında Elantra’ya katkı sagˆlıyor.

Altıncı nesil Elantra’nın iç mekanı olus¸turulurken 3 kelime bas¸rol oynamıs¸tı. “Sade”, “Modern” ve “Sürücü Odaklı Kokpit”, Hyundai Tasarım Merkezi’nin en çok üzerinde durdugˆu noktalar oldu. Bu dogˆrultuda tasarlanan kokpit, sürücünün ve araç içindekilerin daha farklı duygular hissetmesini sagˆlıyor.Gösterge paneli de sürücüye anlık olarak bilgilerin akıs¸ını en iyi s¸ekilde sagˆlarken aynı zamanda modernizasyon anlamında da farklı bir dokunus¸ olarak öne çıkıyor. Kokpitin orta ve alt kısımları da kullanıs¸lı yapısıyla öne çıkıyor. Rahat koltuklar, daha s¸ık dös¸emeler ve kullanıs¸lı hale getirilen butonlarıyla beraber Yeni Elantra artık çok daha estetik bir ambiyansa kavus¸tu.

Kapsamlı aktif ve pasif güvenlik paketiyle de kullanıcılarına tam koruma sunan Hyundai Elantra, segmentindeki en s¸ık ve donanımlı araçlardan biri olarak iddiasını ortaya koyuyor. Araç Stabilize Yönetimi (VSM) ve Elektronik Stabilite Kontrol (ESC) programları Elantra’da kombine olarak görev alıyor. Bu programlarla birlikte Elektronik Direksiyon Sistemi (MDPS) de sürücüye ani manevralarda kontrolü kaybetmemesi adına yardımcı oluyor. Farklı yol kos¸ullarındaki hızlanma veya fren anında VSM, optimize edilmis¸ gücü direksiyona ileterek sürücüye yardımcı oluyor. Kör nokta çarpıs¸ma uyarı sistemi (BCW) ve arka çapraz trafik uyarısı da yeni eklenen güvenlik donanımlarını olus¸turuyor.

Yeni Elantra, sportif sürüs¸ karakterini atmosferik çok noktadan enjeksiyonlu (MPi) benzinli motoruyla birles¸tiriyor. Sadece atmosferik beslemeli 1.6 litrelik benzinli motor, 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik s¸anzımanla sunulan Elantra, 127 beygir güç üretiyor. Maksimum olarak da 200 km/s hız yapabilen Elantra, otomatik s¸anzımanıyla 100 km’de ortalama olarak 6.7 litre yakıt tüketiyor. Dört farklı donanım paketiyle satıs¸a sunulan Hyundai Elantra’nın bas¸langıç fiyatı, hurda indirimi de eklendigˆinde 108.500 TL’den bas¸lıyor. En üst donanım seviyesi olan Elite Plus versiyonu ise 145.500 TL’lik bir etikete sahip.

Makyajlı olarak satıs¸a sunulan yeni model ile ilgili görüs¸lerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, “Tüm dünyada en fazla bilinen Hyundai modeli olan Elantra modelimiz bizim için de çok anlamlı bir yere sahip. Hyundai Assan’ın Türkiye’de satıs¸a sundugˆu ilk modellerden biri olan Elantra, ülkemizde 29 yıllık bir geçmis¸i olmasına ragˆmen oldukça begˆenilen bir modelimiz. Bugüne kadar 11 milyondan fazla satıs¸ bas¸arısı gerçekles¸tiren Elantra modelimizle biz de ülkemizde sedan segmentine katkıda bulunacagˆız. Özellikle kalabalık aileler ve sedan modellerden hos¸lanan tüketiciler için benzinli motorumuzla ön plana çıkacagˆız” dedi.

Hyundai Assan, Yeni Elantra’da 7 Yıl garanti seçenegˆini sunmaya devam ediyor. Bunun haricinde dileyen kullanıcılar, sürüs¸ alıs¸kanlıklarına göre herhangi bir ek ücret ödemeksizin garanti sürelerini kendileri de seçebilecekler. 2 yıl/60.000 km yasal garantiye ilaveten araç satıs¸ından itibaren 3 yıl/sınırsız km, 5 yıl/100.000 km veya 7 yıl/80.000 km’ye kadar ücretsiz onarım güvencesi seçeneklerinden yararlanabiliyor.

2019 Elantra Yenilikleri

Yeni motor kapagˆı, ön çamurluklar, ön tampon, ön ızgara ve LED farlar

Yeni bagaj kapagˆı, LED stop lambaları ve arka tampon

Yeni tasarım 16 ve 17 inç jantlar

Havalandırma ızgaraları

Otomatik kararan iç dikiz aynası

Gizli bagaj açma dügˆmesi

Multimedya ve Klima kontrol ünitesi

Yeni gösterge paneli ve üst kapagˆı

Bagaj koruma havuzu

Blue Link ve Apple Carplay-Android Auto

Akıllı telefon kablosuz s¸arj sistemi

Arka Yolcu Güvenli Çıkıs¸ Asistanı

Hyundai SmartSense

Kör nokta çarpıs¸ma uyarı sistemi (BCW)

Arka Çapraz Trafik Çarpıs¸ma Uyarısı (RCCW)

NEREDE

Yenibosna Merkez Mah. Kavak Sok. No:11 D:1-2-3-4 - Bahçelievler - İstanbul
T : 0212 451 19 00

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 08:30 – 18:00
Cumartesi: 08:30 – 18:00
Pazar: 10:00 – 17:00

Servis

Haftaiçi: 08:30 - 18:00
Cumartesi: 08:30 - 15:00
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU